Yayına alınmak üzere hazırlanan web sitelerinin yüklenmesi için ayrılan ve sitenin çalışması için sunucularda ayrılmış olan alana hosting denir. Hosting hizmeti, sürekli açık, günün her saati erişilebilir ve bilgisayarlardan daha güçlü sunucular üzerinden sağlanmaktadır.

İnternette var olmak isteyen kişi ya da firmaların ilk olarak alan adı olması gerekir. Kısaca alan adı web sitelerinin fiziksel adresi anlamına gelmektedir.

IP (Internet Protocol Address) adresleri bilgisayarların kimliği olarak kabul edilir ve bu adres ile cihazlar arasında veri alışverişi ve iletişim sağlanır. Alan adı olmazsa yayınlanacak web siteleri yalnızca bu ip adresleri üzerinden çalışabilir. Bu da çok sık tercih edilen bir yöntem değildir.

DNS (Domain Name System) yani Alan Adı Sistemi, internet tarayıcılarının adres kısmına girilen site adının, ulaşılmak istenilen sitenin gerçekte yer aldığı IP adresine çeviren bir sistemdir. Bu sistem internette gezinti yapmayı son derece işlevsel bir hale getirir. Örnek vermek gerekirse, hiç kimse girmek istediği bir web sitesinin ikamet adresi olan ip numarasını yazmaz onun yerine www.globalnet.com.tr yazar ve DNS sunucusu, bu adresi IP adresine yönlendirir.

DNS sunucusu, web sitesi adlarını IP adresine yönlendiren bir veri tabanına sahip olan bilgisayar sunucusudur.

Mail hosting, elektronik ortamda gerçekleştirilen şirket içi veya kurumsal yazışmalarda e- posta hesaplarının depolanması için kullanılan barındırma hizmetidir. Sağlanacak mail hosting hizmeti ile gelen ve/veya giden mail trafiğinde sorun yaşama ihtimali azalacak ve maillerin güvenilir biçimde saklanması sağlanacaktır.

Hosting limitinde en çok dikkat edilmesi gereken faktörler arasında CPU, Disk alanı ve Bant genişliği dikkate alınması gereken faktörlerdir. Bu faktörler web sunucunun performansını, saklama alanını ve web sitesi ya da mail trafiğini etkiler.

İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra Web hosting paketlerimizi inceleyebilir ve uygun hosting paketlerinden birini tercih edebilirsiniz.

Hosting fiyatları, farklı ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen paketlerin özelliğine göre değişmektedir. Hosting fiyatları ve satın alma konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için iletişim numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

Ankara hosting firmaları arasında en güvenilir adreslerden biri olan GLOBALNET, farklı şehirlerden müşterilerine de hizmet ve destek sunmaktadır. Hosting hizmeti satın alacağınız zaman performans, hız, güvenirlik ve destek hattı gibi ölçütleri göz önünde bulundurmalısınız.

GLOBLANET Ankara hosting servis hizmetleri ile müşterilerine 7/24 sorunsuz destek ve kurumsal hizmet sunmaktan mutluluk duyar. Profesyonel, üstün kalitede destek hizmetlerimiz ile herhangi bir soru ya da sorunlarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dedicated server, sadece bir kullanıcıya da şirket için özel olarak ayrılmış olan paylaşımsız internet sunucusudur. Yani atanmış sunucunun kullanım hakkı tek bir kişi ya da tek bir şirkette bulunmaktadır. Sunucuların disk alanında RAM ve işlemci sadece bir kişiye ya da şirkete ayrılmış durumdadır.

Paylaşımlı sunucuda, sunucunun kapasite durumuna göre sunucularda birden fazla şirketin verileri saklanabilir. Tek bir paylaşımlı sunucu üzerinde pek çok web sitesi aynı anda barındırılabilir ve bu sunucularda işlemci, RAM ve disk alanı olarak kullanılmaktadır.

cPanel hosting, pek çok web sitesi kullanıcısı pek çok internet profesyoneli tarafından piyasadaki en işlevsel web hosting çözümlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kullanımının kolay olması ve alan adlarının, MySQL veri tabanlarının, FTP hesaplarının kolay ve güçlü bir biçimde yönetilebiliyor olması pek çok kişi tarafından tercih edilmesinde etkili olmaktadır. Hosting cPanel, LINUX CentOS işletim sisteminde kullanılanabilir.

Plesk panel, Windows tabanlı bir kontrol paneli olsa da hem Windows hem de Linux tabanlı sunucularda çalışan hosting yönetim panelidir.

SSL, web sitelerinin güvenliği için son derece önemlidir ve sunucu ile tarayıcı arasında güvenli bir bağlantı sağlar. Türkçe anlamı ‘Güvenli giriş Katmanı’ demektir. Pek kişi “SSL sertifikası neden gerekli?” sorusunun cevabını merak etmektedir. Google, SSL sertifikası bulunmayan web sitelerinin tamamını ‘Güvenli Değil’ ibaresi ile işaretler.

SSL sertifikası, çevrim içi verilerin gizliliğini korumada ve güvence altına almada oldukça önemli bir role sahiptir. Sahip olduğunuz SSL sertifikası sayesinde bilgileriniz güvenlik altına alınır ve verileriniz korunur.

© 1999-2023 GLOBALNET | GLOBAL INTERNET TEKNOLOJILERI ve YAZILIM | ANKARA HOSTING WEB SUNUCU ŞİRKETİ"  23.YIL - BTK İNTERNET YER SAĞLAYICI https://globalnet.com.tr

en üst