GNC GLOBALNETSERVER Sunucu E-Mail Ayarları

GNC.GLOBALNETSERVER.NET SUNUCU OUTLOOK E-POSTA AYARLARI

POP3 Ayarları (*)

Gelen Posta Sunucusu        : mail.alanadiniz.... (ör;mail.abcxyz.com.tr ) veya gnc.globalnetserver.net kullanabilirsiniz.
Giden Posta Sunucusu        : mail.alanadiniz.... (ör;mail.abcxyz.com.tr ) veya gnc.globalnetserver.net kullanabilirsiniz.
Kullanıcı adresi                   : …..@……..
Şifre                                  : *********
Diğer Ayarlar          
Giden Sunucu                     : Giden Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor İŞARETLİ OLMALI !.. (SMTP Authorization)
Gelişmiş                  
SSL Seçili Değilse
            Gelen Sunucu        : 110
            Giden Sunucu        : 587 (GNC GLOBALNETSERVER)

SSL Seçili ise (***)
            Gelen Sunucu        : 995
            Giden Sunucu        : 465

IMAP Ayarları (**)
Gelen Posta Sunucusu        : mail.alanadiniz.... (ör;mail.abcxyz.com.tr ) veya gnc.globalnetserver.net kullanabilirsiniz.
Giden Posta Sunucusu        : mail.alanadiniz.... (ör;mail.abcxyz.com.tr ) veya gnc.globalnetserver.net kullanabilirsiniz.
Kullanıcı adresi                  : …..@……..
Şifre                                 : *********
Diğer Ayarlar 
Giden Sunucu                    : Giden Sunucum Kimlik Doğrulaması Gerektiriyor İŞARETLİ OLMALI !.. (SMTP Authorization)
Gelişmiş 
SSL Seçili Değilse
            Gelen Sunucu        : 143  
            Giden Sunucu        : 587 (GNC GLOBALNETSERVER)

SSL Seçili ise (***)
            Gelen Sunucu        : 993  
            Giden Sunucu        : 465

(*) POP3 Nedir ? : POP3, sunucu ile koordineli değildir. Posta uygulamasında okunmuş/silinmiş/yanıtlanmış olarak işaretlenen mesajlar sunucudaki (webmailde) gibi gösterilmez. Bu, POP3 ile gelecekteki posta indirmelerinin tüm mesajları okunmamış olarak göstereceği anlamına gelir.
(**) IMAP Nedir ? : IMAP e-posta erişimi sunucu ile posta uygulamanız arasındaki koordinasyonu sağlar. Okunmuş/silinmiş/yanıtlanmış mesajlar hem sunucuda (webmailde) hem de posta uygulamasında bu şekilde gösterilecektir.
(***) SSL/TLS Kullanımı : POP3 ya da IMAP tercihinde SSL/TLS kullanılması önerilir. Zira uzak posta sunucusu ile etkileşimlerinizde daha fazla güvenlik sağlar.

WEBMAIL ÜZERİNDEN E-POSTA KULLANIMI 
Outlook EMail Programı ile sorun yaşıyorsanız http://webmail.alanadiniz… (örneğin : http://webmail.abcxyz.com.tr ) adresine girerek maillerinize ulaşabilir, e-mail alımı ve gönderimi yapabilirsiniz. 
Gelen ilk ekranda yukarıda sağda e-mail adresinizin altındaki menüde “Posta İstemcisini Yapılandır” seçeneği ile e-posta ayarlarınızı otomatik yapılandırabilir ve tüm ayarları görebilirsiniz. 

UYARILAR ve BİLDİRİMLER : 

GLOBALNETSERVER tarafından gönderilen e-mail kota uyarılarına dikkat ediniz ve önlemleriniz alınız. Size %80 ve üzeri durumlarda GLOBALNETSERVER’dan uyarı mesajı gelir. Mail kotanız %100 ‘e gelmeden lütfen maillerinizi outlooka indiriniz ya da temizleyiniz. %100 olduğu durumda mail alım ve gönderimi yapamazsınız. Bu durumda sistem yöneticinizden kota arttırım talebinde bulununuz. (GLOBALNETSERVER dışında sahte adreslerden gelen sahte kötü amaçlı e-posta kotanız dolmuştur şeklindeki uyarıları dikkate almayınız.) 

Outlook e-mail kurulumunda “Bir Kopyasını Sunucuda Bırak” özelliğini aktif ettikten sonra muhakkak “Silinmiş Öğelerden Kaldır” özelliğinide işaretlemeniz ve süreleri 5-10 gün gibi kısa tutulması önerilir.

Belli aralıklarla posta kutunuzu webmail üzerinden silmeyi ve akabinde "Trash/Silinmiş Öğeler” bölümünden de kaldırmayı unutmayınız. Aksi taktirde posta kutunuz dolabilir, e-mail alamayabilir ya da e-mail gönderemiyebilirsiniz.

GLOBALNET DESTEK HİZMETLERİ
destek@globalnet.com.tr
Tel : 0312 473 88 80, 83

 
  • GNC, GLOBALNETSERVER, E-MAIL, E-POSTA, SUNUCU, HOSTING
  • 2 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

GND GLOBALNETSERVER Sunucu E-Mail Ayarları

GND.GLOBALNETSERVER.NET SUNUCU OUTLOOK E-POSTA AYARLARI POP3 Ayarları (*) Gelen Posta Sunucusu...